Morricone a Tarantino poprvé společně v Abbey Road uvedli soundtrack k Hateful Eight

úspěch českých hudebníků

Morricone a Tarantino poprvé společně v Abbey Road uvedli soundtrack k Hateful Eight
V londýnských nahrávacích studiích Abbey Road se slavnostně sešli Ennio Morricone, Quentin Tarantino a Český národní symfonický orchestr, aby společně uvedli nový film Osm hrozných s Morriconeho strhující hudbou.

Spolu s herci Kurtem Russellem a Waltonem Gogginsem, režisér Tarantino bedlivě sledoval práci Morriconeho, který dirigoval Český národní symfonický orchestr na živé nahrávce hudby k Osmi hrozným. Ta vyjde v nejbližší době na vinylu. Při nahrávání jednoho z hlavních témat hudby k filmu si členové ČNSO mohli připomenout, jak náročné je natáčení bez možnosti střihu. 
Právě dvouminutové trumpetové sólo,  kterého se zhostil Jan Hasenöhrl, jistě potěší milovníky hudby Ennia Morriconeho. Fanoušci, kteří si předem album objednají, získávají možnost obdržet jednu desku z této edice ručně orazítkovaných vinylů přes www.thehatefuleightsoundtrack.com .

Morricone, Tarantino, Russell, Goggins a členové Českého národního symfonického orchestru se během natáčení podepsali na slavnou zeď ještě slavnějšího studia v Abbey Road. Stěna byla  po dobu nahrávání vyzdobena uměleckým graffiti  filmu Osm hrozných, který právě získal 3 nominace na Zlatý glóbus včetně kategorie nejlepší původní hudba.

Tarantino, jako celoživotní obdivovatel Morriconeho díla, použil jeho hudbu ve svých  posledních pěti filmech. Nyní je to však historicky poprvé, kdy Morricone nahrál zcela původní hudbu k Tarantinově filmu. Navíc od posledního westernu, ke kterému Morricone zkomponoval hudbu, tedy filmu Hodný, zlý a ošklivý, uplynulo více než 40 let.

Soundtrack k filmu Osm hrozných se skladbami Ennia Morriconeho vyjde u Decca Records celosvětově 18. prosince 2015. Samotný film Osm hrozných bude mít v USA premiéru 25. prosince 2015. Po omezenou dobu se bude promítat v exkluzívním formátu 70 mm Ultra Panavision. Od ledna 2016 se pak objeví v rozšířenějším, digitálním formátu. V České republice bude film uveden od 7. ledna 2016.
 
The Hateful Eight / Osm hrozných
Scénář a režie: Quentin Tarantino
Producent: Richard N. Gladstein, Stacey Sher a Shannon McIntosh
Výkonní producenti: Georgia Kacandes, Harvey Weinstein a Bob Weinstein
Hudba: Ennio Morricone
Hudbu nahrál Český národní symfonický orchestr