Prague Proms 2016

Prague Proms 2016 nabídne 3 světové divy a rakouský Mnozil Brass

Prague Proms 2016

12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms odhalil první hvězdy. Mezi jinými umělci přivítá 3 světové divy, které v pražském Obecním domě zazpívají s Českým národním symfonickým orchestrem. "Naše pozvání přijaly legendární sopranistka Edita Gruberová, královna africké hudby Angelique Kidjo a pětinásobná držitelka Grammy, Dianne Reeves" uvedl zakladatel a šéf festivalu Jan Hasenöhrl. Do Prahy se vrátí také originální žesťový septet Mnozil Brass.

Umělkyně se představí v samostatných recitálech komponovaných jen pro pražskou Smetanovu síň Obecního domu. Sérii zahájí 24. června jazzová vokalistka Dianne Reeves, královna belcanta, Edita Gruberová, zde vystoupí 28. června a strhující Angelique Kidjo zazpívá 14. července. Virtuózní a jevištně originální septet Mnozil Brass zahraje v Obecním domě 21. června.

12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms se uskuteční od 20. června do 20. července 2016. Od roku 2005 si přehlídka vydobyla vysoké renomé a získala pro spolupráci špičky světové klasické, filmové a jazzové hudby. S Českým národním symfonickým orchestrem, který je pořadatelem festivalu, během uplynulých 11. ročníků vystoupili Anna Netrebko, Natalie Cole, Ennio Morricone, Wynton a Branford Marsalis, Danny Elfman, Libor Pešek, Marcello Rota, Carl Davis, F. Murray Abraham a další osobnosti mezinárodní hudební a filmové scény. Festival patří tradičně k nejnavštěvovanějším kulturním událostem, jen loňský, 11. ročník, zaujal více než 14.000 diváků.