Pocta záchranářům

Klient

Termín

Oblast

Portfolio služeb

Web

POPIS PROJEKTU

Na myšlenku uspořádat tuto akci jsem přišel bezprostředně po záplavách v srpnu 2002. Už v roce 1998 jsem společně s Karlem a Vendulou Svobodovými koprodukoval charitativní akci Most naděje, která obětem moravských záplav přinesla přes 1,3 miliónu korun. Nyní byla ohrožena Praha, voda zasáhla i Národní divadlo, kde se benefice konala.

Program jsme s ak.arch. Danielem Dvořákem, tehdejším ředitelem Národního divadla, sestavili během 14 dnů. Poprvé jsme také použili několik metod vybírání finančních příspěvků - kromě vstupného lidé mohli telefonovat hercům a prohovořit s nimi věnovanou částku. Koncert nakonec vynesl 2 milióny korun, které byly prostřednictvím nadace Dagmar a Václava Havlových Vize '97 poukázány na pomoc zatopeným kulturním památkám.

Benefice se účastnili sopranistky Gabriela Beňačková a Eva Urbanová, tenor Štefan Margita, houslový virtuos Pavel Šporcl, herci Iva Janžurová, Josef Vinklář, Miroslav Donutil, Blanka Bohdanová, Kateřina Winterová, Boris Rösner a Vlasta Chramostová, zpěváci Lucie Bílá a Daniel Hůlka, dirigent Jiří Bělohlávek, primabalerina Tereza Podařilová a také hasiči, vojáci a další záchranáři, kteří pomáhali při povodních.

FOTO: festival Český Krumlov